3M Graphic Remover System - czy jest Ci potrzebny i jak go używać?

Dodano: w kategorii: - autor:

Czy 3M Graphic Remover System do usuwania naklejek jest Ci potrzebny w pracy aplikatora folii? Czy ten preparat jest niezbędny i musisz go mieć?

A jeśli tak? To jak używać preparatu do usuwania naklejek i na co trzeba zwracać uwagę? Poznaj 3M Graphic Remover System bliżej!

3M Graphic Remover - czym jest preparat do usuwania naklejek?

Problem ściągania starych naklejek z samochodu i innych powierzchni. Czy usuwania folii graficznych nie dotyczy tylko osób początkujących, ale zdarza się również doświadczonym aplikatorom w folii. Żeby ułatwić sobie pracę, można zastosować specjalny preparat, który stworzyła firma 3M. Graphic Remover dzięki swojej formule sprawia, że usunięcie naklejek, a nawet folii graficznych staje się łatwe i bezproblemowe. 3M Graphic Remover system jest preparatem chemicznym, który ma neutralne pH i jest w pełni biodegradowalny.

Do jego aplikacji potrzeba zaledwie kilku akcesoriów. Potrzebne będzie Ci pędzel lub wałek malarski, mały pędzelek do punktowej aplikacji preparatu, taśma zabezpieczająca i mikrofibra lub ręcznik papierowy.

Jak używać Graphic Remover System?

Mimo że remover ma neutralne pH to przed przeprowadzeniem procesu usuwania naklejek lub foli graficznych, zalecamy wykonać test w mało widocznym miejscu. Środek ten może reagować w momencie, kiedy powierzchnia lakiernicza jest słabej jakości, lub jest skorodowana czy uszkodzona w inny sposób.

Żeby przeprowadzić test removera, należy nałożyć go punktowo w miejscu niewidocznym i odczekać 30 minut. Jeśli powierzchnia lakieru jest nienaruszona i masz pewność, że preparat w żaden sposób z nią nie reaguje, to po upływie wyżej wymienionego czasu możesz przystąpić do usuwania naklejki lub folii graficznej z karoserii.

3M Graphic Remover System

Aplikacja removera

Zanim przystąpisz do aplikacji removera na lakier przygotuj odpowiednio powierzchnię. Czyli odtłuść i oczyść przy pomocy środków do czyszczenia karoserii lub odtłuszczania. Następnie mikrofibrą lub ściereczką bezpyłową wytrzyj powierzchnię do sucha, a lakier dookoła naklejki zabezpiecz taśmą malarską, aby zmniejszyć maksymalnie powierzchnię, na której będziesz aplikować preparat. W przypadku usuwania folii graficznych zabezpiecz cały obszar dookoła folii.

Producent zaleca, aby Graphic Remover System stosować przy temperaturze od 10°C do maksymalnie 29°C. W sytuacji, kiedy karoseria pojazdu jest zbyt mocno nagrzana nie zalecamy używać removera, a odczekać aż blacha zrobi się chłodniejsza.

Graphic Remover należy rozprowadzić na naklejce lub folii graficznej za pomocą wałka, lub pędzla. Na mniejszych obszarach zalecamy punktową aplikację preparatu. 3M Graphic Remover zawiera w składzie rozpuszczalnik. Dlatego, jeśli nie używasz preparatu dokładnie go zamknij i zabezpiecz, aby po prostu rozpuszczalnik nie odparował. Po aplikacji preparatu do usuwania naklejek musisz odczekać od 15 do 30 minut, aby produkt się aktywował i zaczął działać. Zwróć uwagę, że jeżeli zamierzasz przeprowadzić usuwanie folii, czy naklejek przy temperaturze niższej niż 10 stopni, to czas aktywacji produktów będzie dłuższy.

Żeby usunąć naklejkę, tak jak w przypadku folii należy zacząć od rogu i z niewielką siłą ciągnąć pod kątem 90 stopni. Działanie graphic removera polega na rozmiękczeniu naklejki i kleju, co sprawia, że przybiera ona konsystencję gumy. Po usunięciu folii graficznej lub naklejki usuń taśmę zabezpieczającą, a powierzchnię dokładnie umyj i wytrzyj do sucha. Po usunięciu naklejek zalecamy wypolerowanie powierzchni.

Czy 3M Graphic Remover System jest Ci potrzebny?

Nie jest to produkt niezbędny w pracy aplikatora, ale przydatny. Szczególnie pomoże Ci w sytuacji, kiedy klient przyjedzie na demontaż folii graficznej lub naklejek niewiadomego pochodzenia. Zazwyczaj wykonanych z tańszych materiałów z gorszym klejem, który przy standardowym usuwaniu mógłbym zostawić nieestetyczne ślady na lakierze. Czy, co gorsza, doprowadzić do uszkodzenia lakieru bezbarwnego. Preparat ten przyda się również wtedy, jeśli jesteś początkującym aplikatorem folii, ponieważ po prostu ułatwi Ci pracę.

Dodano: w kategorii: - autor:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
165,00 zł 134,15 zł
metr [mb]
Filc Banana Buffer
Filc Banana Buffer
8,50 zł 6,91 zł
szt.
Filc wełniany
Filc wełniany
2,10 zł 1,71 zł
szt.
Filc Monkey Strips 2.0
Filc Monkey Strips 2.0
5,80 zł 4,72 zł
szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
1,00 zł 0,81 zł
szt.
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
170,00 zł 138,21 zł
metr [mb]
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
20,00 zł 16,26 zł
Rakla Niebieska | 3M
Rakla Niebieska | 3M
8,00 zł 6,50 zł
szt.
Nowości
Taśma papierowa żółta

Taśma papierowa żółta

3,65 zł 2,97 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium