Opalarka do folii samochodowej - budżetowa, czy na wypasie? 0
Opalarka do folii samochodowej - budżetowa, czy na wypasie?

Opalarka do folii to niezbędny element wyposażenia. Dla każdego car wrappera. Możesz oklejać hobbystycznie, eksperymentować na swoim samochodzie, czy wykonywać usługi oklejania profesjonalnie.

Opalarka do folii może być w wersji podstawowej, jak i mocno rozbudowanej. Jeśli oklejasz swój samochód, to nie musisz inwestować tysięcy w opalarkę z ekranem LCD, automatycznym dopasowaniem temperatury, czy pirometrem.

Świadcząc usługi dla klientów, należałoby zaopatrzyć się już w porządny sprzęt. Dzisiaj prezentujemy opalarki od wersji budżetowej do takiej, której używają najlepsi w branży.

Opalarka do folii i parametry - czyli na co musisz zwrócić uwagę?

Opalarkę dostosuj do swoich potrzeb i zakresu pracy, jaki będziesz nią wykonywać. To na co powinieneś zwracać uwagę, to parametry opalarki. To ich znajomość umożliwi Ci wybór narzędzia i dopasowanie do częstości eksploatacji.

  • moc,
  • wydajność,
  • temperatura,
  • dysze,
  • materiały wykonania.

Potrzebujesz opalarki na użytek własny? Dobierz inny model niż ten używany w studiu car wrappingu. I na odwrót.

Kupując opalarkę dla siebie, nie ma sensu wybierać najdroższych modeli z setką funkcji, ponieważ zwyczajnie nie wykorzystasz potencjału takiego narzędzia. A koszty zakupu mogą nadwyrężyć Twój budżet i nigdy się nie zwrócą.

  • Moc opalarki - odpowiada za wydajność urządzenia i temperaturę.
  • Temperatura - jest dla Ciebie informacją, jaką pracę będziesz w stanie wykonać i z jaką intensywnością.
  • Dysze - najlepsze są wymienne. Regulują strumień powietrza i jego ukierunkowanie.

Opalarka do folii tak jak każdy inny sprzęt. Może być wykonana z solidnych materiałów, które spełniają wszelkie normy zabezpieczeń i ułatwiają pracę. Tańsze, będą wykonane ze słabszych materiałów. A co za tym idzie, przy upadku opalarka może się po prostu rozwalić.

Jednak musisz pamiętać, że nie każde tańsze - równa się gorsze. Jeśli sprzęt jest renomowanego producenta, a jest tańszy, to najprawdopodobniej jest w wersji podstawowej. A nie wykonany z marnej jakości materiałów.

3 opalarki, które są na każdą kieszeń

Pierwsza na ogień idzie opalarka elektryczna Geko. Wersja budżetowa, bo jej koszt to niecałe 100 zł.

Natomiast w przypadku tej opalarki będzie to tani, ale dobry zakup. Do własnego garażu. Na własny użytek, a nawet naukę oklejania.

Opalarka do folii Geko ma moc 2000 W, co umożliwia uzyskanie temperatury 550°C. Kolejna zaleta, to trzystopniowy przełącznik. Wybierzesz poziom temperatury, a także przepływ powietrza.

Na uwagę zasługuje fakt, że mimo niskiej ceny opalarka jest wyposażona w zabezpieczenie termiczne. Co daje ochronę przed przegrzaniem urządzenia.

Jest to typowa opalarka dla domowego amatora car wrappingu. Sprzęt nie sprawdzi się przy dużym natężeniu pracy, jakie ma miejsce w przypadku wykonywania usług dla klientów.

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć opalarki Steinel HG2120E.

 

Steinel, który kosztuje nieco więcej (ok. 360 zł), z powodzeniem może być wykorzystywany zarówno w domowym garażu, jak i pracy świadczonej dla klientów. Dlatego ten model będzie dla Ciebie dobry, jeśli myślisz o car wrappingu w niedalekiej przyszłości.

Opalarka o mocy 2200 W ma 3 biegi temperatury i 3 biegi wydatku powietrza. W tym modelu żywotność silnika została zwiększona o 20%. Ponadto standardowo wyposażona jest w bezpiecznik chroniący przed przegrzaniem urządzenia.

Wyposażona w uchwyt na pirometr, który przyda się w profesjonalnej pracy. Ponadto środek ciężkości (centralnie ułożony) umożliwia bezproblemową pracę jedną ręką.

Ostatni prezentowany model, to ten na tytułowym wypasie. Czyli Steinel HG2520 + HL SCAN 2520.

Cena tego modelu z pewnością nie jest budżetowa. Kosztuje ok. 2500 zł. Natomiast jest to model wykorzystywany w profesjonalnych studiach car wrappingu, gdzie poddawany jest ciągłej eksploatacji. A intensywność prac nie kończy się na oklejeniu kompletu szyb w samochodzie.

Ta opalarka do folii o mocy 2300 W ma wszystko. Pirometr, wyświetlacz LCD, automatyczne dopasowanie temperatury, czy regulację temperatury z dokładnością do 1°C. Oczywiście, to nie koniec możliwości tego urządzenia. Jego pełną specyfikę znajdziesz tutaj: Opalarka Steinel HG2520.

To, którą opalarkę do folii wybrać?

Zastanów się, czy myślisz przyszłościowo o oklejaniu aut, jako zawodzie. Czy chcesz customizować swoje projekty w garażu? Na sam początek w zupełności wystarczy Ci opalarka Geko.

Natomiast, jeśli chcesz się doszkolić, a następnie zacząć świadczyć usługi dla klientów (nawet znajomych i znajomych - znajomych), to Steinel HG2120E będzie dobrym wyborem.

W studiu natomiast sprawdzi się zarówno Steinel HG2120E, jak i model HG2520 + HL SCAN 2520.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium