Czy rękawica polimerowa skutecznie czyści lakier? 0

Przed zabiegami z zakresu auto detailingu takimi, jak woskowanie czy nakładanie powłok ochronnych na karoserię pojazdu, dla dogłębnego oczyszczenia karoserii konieczne jest glinkowanie samochodu, które możemy wykonać, używając rękawicy polimerowej. Czy rękawica polimerowa pozwoli nam skutecznie oczyścić lakier samochodowy?

czytaj całość »
Rękawica polimerowa - innowacyjne rozwiązanie dla pielęgnacji lakieru? 0
Rękawica polimerowa - innowacyjne rozwiązanie dla pielęgnacji lakieru?

Przy zabiegach takich, jak woskowanie czy aplikacja powłok ochronnych na karoserię pojazdu, podstawowym etapem prac jest dogłębne czyszczenie lakieru. Standardowe mycie, nawet z zastosowaniem specjalistycznych środków czyszczących, nie pozwoli nam usunąć wszystkich zanieczyszczeń nagromadzonych na karoserii, zwłaszcza, że wiele z nich wnika w głąb struktury lakieru. Jak więc dobrze oczyścić lakier samochodowy? Rozwiązaniem może być rękawica z glinką polimerową.

czytaj całość »
Dekontaminacja lakieru samochodowego - czym jest ten proces i jak go przeprowadzić? 0
Dekontaminacja lakieru samochodowego - czym jest ten proces i jak go przeprowadzić?

Każdy właściciel samochodu zna prawdopodobnie ten ból, kiedy po umyciu swojego auta na karoserii dostrzega mikroślady. Zazwyczaj są to pozostałości zanieczyszczeń i szkodliwych substancji, których nie usuniemy wykonując jedynie standardowe mycie. W pełnym oczyszczeniu lakieru samochodowego pomoże nam zabieg dekontaminacji. Czym jest dekontaminacja lakieru samochodowego i jak ją przeprowadzić?

czytaj całość »
Jak nałożyć powłokę ceramiczną na felgi? 0
Jak nałożyć powłokę ceramiczną na felgi?

Szukasz rozwiązania, które pomoże Ci chronić felgi w Twoim aucie przed uszkodzeniami i szybkim niszczeniem? Świetną opcją będzie powłoka ceramiczna, która stale zyskuje na popularności, a zabezpieczanie lakieru nie jest jej jedynym zastosowaniem. Można jej też użyć właśnie do zabezpieczenia felg. Co daje powłoka ceramiczna nałożona na felgi i jak samodzielnie ją zaaplikować?

czytaj całość »
Usuwanie powłoki ceramicznej z karoserii 0
Usuwanie powłoki ceramicznej z karoserii

Produkty tworzące warstwy ochronne na karoserii naszych pojazdów niekiedy wymagają usunięcia. Dotyczy to preparatów takich, jak chociażby woski, szczeliwa czy powłoki ceramiczne. Ich usunięcie jest konieczne m.in. w sytuacji, gdy lakier wymaga korekty lub zamierzamy pokryć karoserię folią samochodową. W takich momentach musimy oczyścić nasz pojazd ze starych warstw powłoki woskowej lub ceramicznej. Jak się za to zabrać? W jaki sposób usunąć powłokę ceramiczną z karoserii auta?

czytaj całość »
Jakie kosmetyki do czyszczenia felg i opon wybrać? 0
Jakie kosmetyki do czyszczenia felg i opon wybrać?

Koła to zasadniczo części pojazdu, które są najbardziej narażone na zanieczyszczenie i uszkodzenia. Prowadzi to do dość szybkiego przyspieszenia pogorszenia ich stanu, jednak można temu zaradzić dbając o regularną pielęgnację i konserwację felg i opon przy użyciu odpowiednich środków. Jakie preparaty do czyszczenia felg i opon wybrać? Które kosmetyki do pielęgnacji kół sprawdzą się najlepiej?

czytaj całość »
Jak prawidłowo czyścić felgi i opony? 0
Jak prawidłowo czyścić felgi i opony?

Dbałość o auto nie powinna ograniczać się wyłącznie do mycia karoserii, czy pielęgnacji jego wnętrza. Równie ważny jest przecież odpowiednio przeprowadzony detailing kół, czyli czyszczenie i konserwacja felg i opon samochodowych. Zabiegi te mogą jednak nierzadko stanowić skomplikowaną operację, a źle przeprowadzone mogą wywołać sporo szkód. Zatem, jak prawidłowo czyścić felgi i opony? Jakich zasad należy przestrzegać i jakich środków użyć do tego celu?

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium