Rękawica polimerowa - innowacyjne rozwiązanie dla pielęgnacji lakieru? 0
Rękawica polimerowa - innowacyjne rozwiązanie dla pielęgnacji lakieru?

Przy zabiegach takich, jak woskowanie czy aplikacja powłok ochronnych na karoserię pojazdu, podstawowym etapem prac jest dogłębne czyszczenie lakieru. Standardowe mycie, nawet z zastosowaniem specjalistycznych środków czyszczących, w tym aktywnej piany, nie pozwoli nam usunąć wszystkich zanieczyszczeń nagromadzonych na karoserii, zwłaszcza, że wiele z nich wnika w głąb struktury lakieru. Takie zabrudzenia mogą nie być widoczne dla oczu, ale ich obecność sprawi, że wosk lub powłoka ochronna nie będą mogły odpowiednia związać się z lakierem. W rezultacie uzyskane efekty nie będą trwałe, a nałożony na karoserię preparat nie będzie spełniał swojej roli.

Jak więc dobrze oczyścić lakier samochodowy? Rozwiązaniem może być rękawica z glinką polimerową, stanowiąca ciekawą alternatywę dla tradycyjnego glinkowania.

Czym jest rękawica polimerowa?

Rękawica czyszcząca z warstwą polimeru jest doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnej glinki do lakieru. Zadaniem rękawicy polimerowej jest oczyszczenie karoserii z zabrudzeń, których nie jesteśmy w stanie pozbyć się przy użyciu standardowych środków chemicznych. Jest to gadżet, który świetnie sprawdzi się do przeprowadzenia dekontaminacji lakieru, ponieważ bez problemu usunie z karoserii resztki smoły, żywicy, owadów czy kleju. Za pomocą rękawicy polimerowej z łatwością pozbędziemy się zanieczyszczeń, które wniknęły w mikroszczeliny lakieru na karoserii naszego pojazdu.

Rękawica z glinką polimerową jest produktem, którego stosowanie jest w pełni bezpieczne dla powierzchni lakieru. Wysokiej jakości polimer nie uszkadza struktury lakieru, a zarazem skutecznie usuwa uporczywe zabrudzenia. Rękawica polimerowa jest też dużo łatwiejsza i szybsza w użyciu w porównaniu do klasycznej glinki do lakieru, a poza tym jest to produkt wyjątkowo trwały, dzięki czemu można ją stosować wielokrotnie.

Rękawica z glinką polimerową - jak jej używać?

Zastosowanie rękawicy z glinką polimerową można przedstawić w kilku krokach:

 1. umycie i osuszenie samochodu

  Przed przystąpieniem do glinkowania czy to z użyciem tradycyjnej glinki, czy też rękawicy polimerowej powierzchnia naszego auta musi zostać dokładnie wyczyszczona. W tym celu należy umyć pojazd, a następnie dobrze go opłukać i wysuszyć. Dopiero tak przygotowana powierzchnia będzie gotowa do kolejnych czynności.

 2. Naniesienie lubrykantu i użycie rękawicy

  Na tym etapie prac nanosimy lubrykant na czystą i suchą powierzchnię karoserii (nie od razu na całą powierzchnię, ale tylko na niewielki fragment). Zapewni to rękawicy odpowiedni poślizg podczas wykonywania zabiegu. Po nałożeniu rękawicy na dłoń, przechodzimy do działania i wykonując ruchy wzdłużne i poprzeczne przesuwamy rękawicą po lakierze, szybach oraz felgach pojazdu. Glinkowanie lakieru należy przeprowadzać stopniowo, fragment za fragmentem, pamiętając jednocześnie, że czyszczona powierzchnia musi pozostawać mokra. Pamiętaj też, że glinkowania nigdy nie wykonujemy ruchami kolistymi, a podczas czyszczenia musimy zachowywać jedynie delikatny nacisk na czyszczoną powierzchnię. Dodatkowo w trakcie zabiegu należy regularnie przepłukiwać rękawicę, co pozwoli nam uniknąć zarysowania powierzchni przez nagromadzone na materiale zabrudzenia.

 3. Wypłukanie i wysuszenie rękawicy

  Po skończeniu zabiegu glinkowania należy starannie wyczyścić rękawicę, płukając ją w wodzie, a następnie ją osuszyć. Dzięki temu kolejnym razem będzie ona od razu gotowa do użycia, a nagromadzone na niej zabrudzenia nie wnikną w jej strukturę.

Czy warto stosować rękawicę polimerową?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, rękawica z glinką polimerową jest gadżetem, który doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy na karoserii obecne są uporczywe zabrudzenia takie, jak:

 • resztki owadów,
 • żywica,
 • smoła,
 • drobiny asfaltu,
 • pozostałości kleju.

Czy jednak rzeczywiście warto zastąpić zwykłą glinkę rękawicą polimerową, a jeśli tak to dlaczego? Tradycyjna glinka do lakieru wymaga od użytkownika sporo wprawy, aby z jej pomocą skutecznie oczyścić lakier. Dlatego też miłośnicy auto detailingu coraz częściej decydują się jednak na łatwiejszy w użyciu zamiennik, którym jest właśnie rękawica polimerowa. Warto po nią sięgnąć nie tylko przy czyszczeniu lakieru, ale również felg lub szyb.

Rękawica polimerowa jest obecnie sporą konkurencją dla klasycznej glinki również dlatego, że jest ona zawsze gotowa do użycia. Wystarczy zwilżyć jej powierzchnię odpowiednim preparatem i można od razu przystąpić do pracy. W przypadku tradycyjnej glinki musimy ją najpierw podzielić, a następnie odpowiednio uformować, aby w ogóle móc rozpocząć czyszczenie lakieru. Rękawica usprawni zatem nie tylko standardowe mycie auta, ale także bardziej złożony proces dekontaminacji lakieru.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium