Taśma do dechromingu - z czego jest zrobiona i jak ją aplikować?

Dodano: w kategorii: - autor:

Taśma do dechromingu, to świetny sposób na wizualny tuning auta. Chociaż najczęściej stosowana jest do ukrywania chromowanych listew. To sprawdzi się również do innych elementów karoserii.

Z czego jest zrobiona taśma do dechromingu i dlaczego warto wybrać produkt od sprawdzonego producenta?

Taśma do dechromingu od 3M - prosty sposób na zmianę wyglądu auta

Taśma do maskowania chromów od 3M dostępna jest 3 trzech wariantach. Każdy z nich daje inny efekt i sposób wykończenia chromów. Gloss Black, Satin Black i Matte Black. Dzięki temu każdy znajdzie taśmę, która odpowiada jego preferencjom. Taśma zrobiona jest z folii z najnowszej serii 3M 2080!

Taśma do dechromingu ma wrażliwy na nacisk klej. Oznacza to, że jest repozycjonowalna. A to ułatwia jej aplikację i dopasowanie do kształtu listew, czy innych elementów. Klej z kanalikami ułatwia aplikację i zmniejsza ryzyko wystąpienia pęcherzyków powietrza.

Dzięki czemu taśma do dechromingu stosowana jest z powodzeniem nie tylko przez profesjonalistów, ale również amatorów hobbystów. Można łatwo nakładać ręcznie bez użycia specjalnych narzędzi lub chemikaliów. Jest bardzo trwała i odporna na zadrapania, brud, wilgoć i warunki atmosferyczne. Będzie służyć przez kilka lat w Twoim pojeździe.

Jeśli zastanawiasz się, czy zrobić dechroming samemu, to z taśmą od 3M będzie to proste zadanie. Poradzisz sobie z aplikacją i bez problemu ukryjesz chromy w swoim aucie.

Dlaczego taśma do dechromingu wykonana jest z folii serii 2080 od 3M?

Folia z serii 2080 to folia do car wrappingu. Jest ulepszoną wersją folii z serii 1080. oprócz tego, że jest lepiej dopasowana i znacznie ułatwia pracę, to ma również szereg innych zalet. Właśnie dlatego taśmy do dechromingu wykonane są z tej folii. Oczywiście mówimy o taśmach producenta 3M.

Wrap Film Series 2080 mają dopasowaną warstwę ochronną. Ułatwia aplikację i chroni folię przed uszkodzeniem. Ponadto:

  • znacznie redukuje odbicia powierzchniowe w rolce,
  • chroni przed zadrapaniami i uszkodzeniem,
  • zadrapania z folii zabezpieczającej nie przenoszą się na folię właściwą,

Natomiast ulepszona folia z serii 2080 cechuje się wysoką elastycznością. Dzięki temu łatwo aplikować ją w przetłoczeniach i zakrzywionych elementach. Na jej powierzchni występuje mniejsze tarcie, które zapewnia łatwiejsze i szybsze raklowanie.

Jak aplikować folię z serii 2080, a tym samym taśmę do dechromingu?

Cały proces aplikacji samej taśmy do dechromingu opisywaliśmy w tekście, jak wykonać dechroming samemu. Poniższe wskazówki wykorzystasz nie tylko przy ukrywaniu chromów, ale także przy oklejaniu auta.

Aplikując folię z serii 2080, unikaj nadmiernego jej rozciągania. Jest elastyczna i łatwo dopasowuje się do obłych elementów. Natomiast zbyt mocne naciągniecie, może skutkować większym niż zamierzone cofnięciem się folii podczas wygrzewania.

Przy pracy z opalarką przestrzegaj ścisłych zaleceń producenta, aby nie przegrzać folii i nie zmatowić powierzchni. Sam proces aplikacji w przypadku oklejania auta jest identyczny, jak w przypadku wcześniejszych serii folii 1080 i 1380.

Jeśli jesteś początkującym car wraperem, to dla ułatwienia pracy przy docinaniu folii wykorzystaj taśmę bez nożową. Jest prosta w aplikacji i formowaniu, a co najważniejsze nie uszkodzi folii ani karoserii pojazdu. W przypadku aplikacji taśmy do dechromingu również możesz wykorzystać taśmę bez nożową do docięcia folii.

Najważniejsza rzecz, o której musisz pamiętać, to fakt, że folia cofa się o kilka centymetrów przy wygrzewaniu. Dlatego zawsze powinieneś zostawić sobie zapas. Cofnięcie folii bez zostawionego zapasu, to gwarancja odklejania się folii. Szczególnie w narożnikach.

Dodano: w kategorii: - autor:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
165,00 zł 134,15 zł
metr [mb]
Filc Banana Buffer
Filc Banana Buffer
8,50 zł 6,91 zł
szt.
Filc wełniany
Filc wełniany
2,10 zł 1,71 zł
szt.
Filc Monkey Strips 2.0
Filc Monkey Strips 2.0
5,80 zł 4,72 zł
szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
1,00 zł 0,81 zł
szt.
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
170,00 zł 138,21 zł
metr [mb]
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
20,00 zł 16,26 zł
Rakla Niebieska | 3M
Rakla Niebieska | 3M
8,00 zł 6,50 zł
szt.
Nowości
Taśma papierowa żółta

Taśma papierowa żółta

3,65 zł 2,97 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium