Zadbaj o reflektory w swoim aucie!

Dodano: w kategorii: - autor:

Reflektory w samochodzie – jak o nie zadbać?

Pewnie każdy z nas spotkał się matowiejącymi reflektorami w samochodzie. Nie trzeba długo się nad tym zastanawiać aby wiedzieć, że ten czynnik negatywnie wpływa na naszą widoczność podczas jazdy. Dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym radzić ?

Od kliku lat zauważamy, że reflektory w samochodach poza najważniejszą funkcją czyli oświetlanie drogi, otrzymują co raz to atrakcyjniejszy wygląd, który w spójny sposób zgrywa się z bryłą pojazdu. Z względów bezpieczeństwa i potrzebą nadawania wymyślnych kształtów reflektory wytwarzane są z tworzyw sztucznych, a nie szkła jak to miało miejsce parę lat wstecz.

Nowe reflektory są dużo lżejsze od szklanych poprzedników, są mniej podatne na stłuczenia, ale są one również dużo bardziej wrażliwe na czynniki zewnętrzne choćby na zarysowania. Nie jest tajemnicą, że wysokie temperatury, promieniowanie UV, a nawet chemia, negatywnie wpływa na ich żywotność. Z tych powodów reflektory w samochodach, matowieją, żółkną, stają się mętne i co za tym wszystkim idzie dają mniej światła.

Zanim skłonimy się ku zakupowi nowych reflektorów lub zamienników (niekiedy wątpliwej jakości) warto zregenerować oryginalne lampy by znów zapewniały zadowalające właściwości transmisji światła, a także odświeżyć ich wygląd, i zdecydowanie opóźnić proces ich degradacji.

Pierwszym krokiem ku odzyskaniu blasku reflektorów to polerowanie. Poprzez proces ten spłycamy lub nawet pozbywamy się wszystkich widocznych zarysowań (zależne od głębokości uszkodzeń), odbarwień oraz wżerów. 
Pomimo, że lampa na tym etapie wygląda jak nowa nie należy jej pozostawiać na takim etapie prac, ponieważ jest ona bardzo narażona na działanie czynników zewnętrznych. Po polerowaniu na lampę należy zaaplikować powłokę, która ograniczy promieniowanie UV. Koszt takiej usługi (polerowanie + aplikacja warstwy anty UV) waha się od 50zł do 200zł za jedną lampę. Zróżnicowanie cenowe, zależy od wielu czynników.

Co raz chętniej klienci decydują się po całym zabiegu zabezpieczyć jeszcze reflektory za pomocą folii ochronnej, która gwarantuje wieloletnie utrzymanie efektu osiągniętego podczas polerowania reflektorów. Folia ochronna nie dość, że absorbuje na sobie 100% czynników niekorzystnych działających na lampę to jeszcze posiada właściwości regeneracyjne czyli goi powstałe podczas eksploatacji uszkodzenia np. od uderzenia przez kamień.
Dziś najnowszym trendem jest oklejenie reflektorów przyciemniającymi foliami ochronnymi, które poza ochroną oferują świetny wygląd samochodu.

 

 

 

Dodano: w kategorii: - autor:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
Filc Banana Buffer
Filc Banana Buffer
8,50 zł 6,91 zł
szt.
Filc wełniany
Filc wełniany
2,00 zł 1,63 zł
szt.
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
150,00 zł 121,95 zł
metr [mb]
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
1,00 zł 0,81 zł
szt.
Filc Monkey Strips 2.0
Filc Monkey Strips 2.0
5,50 zł 4,47 zł
szt.
Rakla Niebieska | 3M
Rakla Niebieska | 3M
7,50 zł 6,10 zł
szt.
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
20,00 zł 16,26 zł
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
150,00 zł 121,95 zł
metr [mb]
Próbka folii 3M
Próbka folii 3M
5,00 zł 4,07 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium