All Purpose Cleaner - co to za środek i czy jest wart zakupu? 0
All Purpose Cleaner - co to za środek i czy jest wart zakupu?

Chcąc doprowadzić swoje auto do stanu idealnej czystości właściciele pojazdów chwytają się różnych rozwiązań. Niekiedy jednak brak odpowiedniej wiedzy oraz środków chemicznych, a do tego spore koszty związane z ich zakupem mogą skutecznie zdemotywować, przez co początkowy zapał szybko gaśnie. A co jeśli powiemy Wam, że nie trzeba gromadzić w swoim garażu całego arsenału preparatów czyszczących, ponieważ istnieje środek, który zastąpi większość z nich?

W grupie produktów, które pozwolą nam zachować czystość naszego auta wyjątkowo pomocny może okazać się All Purpose Cleaner. Co to za środek i czy warto w niego zainwestować?

Czym jest All Purpose Cleaner i do czego służy?

Preparat znany jako All Purpose Cleaner czy też po prostu APC to środek czyszczący, który znajdzie zastosowanie w przypadku niemal wszystkich powierzchni. Produkty tego typu stanowią mieszaninę niskopiennych substancji chemicznych o odczynie zasadowym, czyli pH na poziomie 10-11. W skład takich preparatów wchodzą chelaty, substancje czyszczące oraz emulgatory. Warto pamiętać, że choć preparaty z kategorii All Purpose Cleanerów są bezpieczne dla czyszczonych powierzchni, to mogą prowadzić do podrażnienia i uszkodzenia struktury skóry człowieka. Dlatego właśnie przystępując do pracy z zastosowaniem tego typu środków należy zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe.

Produkty All Purpose Cleaner posiadają wszechstronne zastosowanie, w tym również w branży auto detailingowej. Preparaty takie świetnie sprawdzą się przy czyszczeniu zarówno zewnętrznej strony auta, jak i jego wnętrza, a nawet elementów znajdujących się pod maską. Można ich bez obaw używać do czyszczenia powierzchni wykonanych z tworzyw sztucznych, gumy, czy naturalnych materiałów, a także tych pokrytych lakierem.

Cenione są przede wszystkim za to, że bardzo dobrze radzą sobie nawet z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Zasadowy odczyn produktów All Purpose Cleaner sprawia, że bardzo dobrze rozpuszczają się one w wodzie i skutecznie usuwają zabrudzenia z zawartością tłuszczu, eliminując tym samym plamy z jedzenia, oleju czy smaru.

All Purpose Cleaner - kiedy i jak go używać?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, All Purpose Cleaner jest uniwersalnym preparatem czyszczącym. Z jego pomocą zdołamy doprowadzić do czystości w zasadzie każdą powierzchnię. Jak zatem w praktyce wygląda auto detailing z zastosowaniem APC?

APC - zastosowanie

Produkty z kategorii APC w przypadku samochodów znajdą zastosowanie w takich miejscach, jak:

 • Nadwozie

  All Purpose Cleaner da sobie radę z wszelkimi, nawet tymi najbardziej uporczywymi zabrudzeniami na powierzchni karoserii pojazdu. Z pomocą APC pozbędziemy się śladów po asfalcie, owadach czy ptasich odchodach, a także mocnych zabrudzeń, będących wynikiem braku systematycznego mycia.

 • Komora silnika

  APC wyczyści nawet najbardziej problematyczne zabrudzenia w komorze silnika. Odpowiednio mocne stężenie preparatu pozwoli usunąć tłuste ślady ze smaru czy oleju.

 • Wnętrze samochodu

  W przypadku elementów wewnątrz pojazdu, APC usunie zabrudzenia oraz kurz z deski rozdzielczej, nawiewów oraz plastikowych części auta. Poza tym, preparat tego typu doskonale odtłuści powierzchnię wykonaną z tworzywa sztucznego. All Purpose Cleaner sprawi także, że powierzchnia elementów w wnętrzu auta będzie doskonale przygotowana pod aplikację środka konserwującego.

 • Dywaniki

  All Purpose Cleaner sprawdzi się również przy likwidacji zabrudzeń na dywanikach gumowych, skutecznie pozbywając się z nich brudu, a jednocześnie konserwując tworzywo, z którego są wykonane.

 • Powierzchnie materiałowe

  Dla środków z kategorii APC żadnym problemem nie są zanieczyszczenia na powierzchniach wykonanych z materiałów, w tym podsufitka czy fotele. W przypadku takich powierzchni All Purpose Cleaner, najlepiej działa, gdy stosujemy go punktowo i choć nie zastąpimy nim prania ekstrakcyjnego, to z jego pomocą odświeżymy materiał i usuniemy nieprzyjemne zapachy. Ze względu na to, że preparaty typu All Purpose Cleaner raczej się nie pienią (lub pienią się w niewielkim stopniu), to po ich zastosowaniu nie jest konieczne płukanie materiału - wystarczy tylko wetrzeć preparat w tkaninę.

Czy warto kupić All Purpose Cleaner?

All Purpose Cleaner ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie nadaje się do czyszczenia ogromnej gamy powierzchni, stąd jest środkiem, który pozwoli przy niskich nakładach doprowadzić auto do naprawdę dobrego stanu. Preparaty typu APC doskonale usuwają nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Są szczególnie skutecznym rozwiązaniem w przypadku czyszczenia felg oraz dywaników samochodowych, ze względu na występujące na nich mocne zabrudzenia, z którymi zwykle poradzić sobie może tylko tak silny środek, jak właśnie All Purpose Cleaner.

Oprócz szerokiego wachlarza możliwości zastosowania, APC ma także inne zalety. Jedną z najważniejszych jest bezpieczeństwo stosowania w przypadku większości materiałów - All Purpose Cleaner nie powoduje uszkodzeń w zasadzie na żadnym z tworzyw, z których wykonane są elementy pojazdu.

Biorąc pod uwagę zgromadzone powyżej informacje o preparatach z kategorii APC, możemy wnioskować, że środki tego typu są warte zakupu. To jedyne preparaty na rynku, które usuwają zabrudzenia z wielu rodzajów powierzchni, co sprawia, że nie musimy już zaopatrywać się w ogromny zestaw kosmetyków samochodowych.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium