Folia Oracal - sposób na przyciemnienie lamp i auta

Dodano: w kategorii: - autor:

Folie Oracal do lamp są foliami witrażowymi. Jednak występują również w wariancie do oklejania pojazdów. A także jako folie ploterowe, które służą do nadruków reklamowych.

Można je stosować na powierzchniach szklanych, tworzywie sztucznym w tym także na pleksi.

W zastosowaniu car wrappingu najczęściej wykorzystywana jest do przyciemniania lamp. Dzisiaj dowiesz się, jak przyciemnić reflektory folią Oracal na dwie metody. Na sucho i na mokro.

Przygotowanie powierzchni do oklejania folią Oracal

Przygotowanie powierzchni do klejenia folii Oracal nie różni się niczym od przygotowywania auta, czy elementów pod inne folie. Wysokiej jakości specjalne kleje folii Oracal precyzyjnie wiążą się prawie z każdym czystym, gładkim, odpornym na warunki pogodowe podłożem oczyszczonym z tłuszczu, wosku i silikonu.

Powierzchnia powinna zostać umyta i odtłuszczona za pomocą spirytusu lub specjalnego środka do odtłuszczania powierzchni. Następnie mikrofibrą należy wytrzeć powierzchnię do sucha.

Pamiętaj, że nie należy kleić folii Oracal na świeżo malowaną karoserię. Musi upłynąć co najmniej 3 tygodnie od lakierowania, żeby móc zaaplikować folię. Ponieważ mogą utworzyć się pęcherze powietrza między folią a podłożem.

Po przygotowaniu powierzchni możesz przejść do oklejania lamp lub karoserii. Musimy tutaj zaznaczyć, że folia Oracal używana do oklejania pojazdów jest typem folii ploterowej i służy wyłącznie do oklejania reklamowego karoserii lub elementów karoserii. Natomiast folia Oracal do lamp, to folia witrażowa. Można ją aplikować na sucho lub mokro.

Oklejanie lamp folią Oracal

Powierzchnia oczyszczona i przygotowana do oklejania. Czas na wybór metody, którą chcesz okleić lampy. Obie nie powinny stanowić większego problemu w tuningu wizualnym. Musimy jednak zaznaczyć, że oklejanie lamp folią nie jest w Polsce legalne i robisz to na własną odpowiedzialność. W przypadku, kiedy wykonujesz to jako usługę dla klienta, to masz obowiązek poinformować go o tym, że w Polsce może zostać ukarany mandatem lub pozbawiony dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Oczywiście przed przystąpieniem do oklejania trzeba zabezpieczyć powierzchnię. Dookoła lampy przyklej taśmę malarską.

Oklejanie folią Oracal na sucho

Przed oklejaniem zasadniczym wykonaj formatkę z folii. Następnie dociśnij folię w jednym rogu lampy. Odklejaj pomału papier zabezpieczający i jednocześnie wyrakluj folię.

Drugi sposób to odklejenie papieru zabezpieczającego przed aplikacją i przyłożenie folii do lampy. A następnie raklowanie jej. Przy przetłoczeniach podgrzej folię i naciągnij na lampę. Ponownie wyrakluj folię, aby usunąć całe powietrze. Dotnij folię przy krawędziach. Rozgrzej folię i rakluj w stronę środka krawędzi. Tak, aby mieć pewność, że folia się nie odklei.

Aplikacja folii na mokro

Reflektor spryskaj rozrobionym alkoholem izopropylowym z wodą (50:50) lub domowym sposobem; wodą i płynem do mycia naczyń np. Ludwik. Następnie usuń liner z folii i klejącą powierzchnię również spryskaj. Przyłóż arkusz folii na lampę i dokładnie wyrakluj (rakla z filcem). Cała woda spod folii musi zostać dokładnie usunięta. Wygrzej folię i naciągnij na całą powierzchnię lampy. Wyrakluj dokładnie, również na krawędziach. Dotnij folię i postępuj tak samo, jak przy oklejaniu na sucho.

Pamiętaj również, że folia Oracal do lamp jest folią witrażową. Uważaj przy wygrzewaniu folii. Jest mniej odporna niż tradycyjna folia do oklejania samochodu. Mimo to folia jest tańszą alternatywą, którą można wykorzystać w tuningu wizualnym auta. Będzie również świetną opcją dla osoby początkującej, aby nauczyć się pracy z folią.

Dodano: w kategorii: - autor:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
165,00 zł 134,15 zł
metr [mb]
Filc Banana Buffer
Filc Banana Buffer
8,50 zł 6,91 zł
szt.
Filc wełniany
Filc wełniany
2,10 zł 1,71 zł
szt.
Filc Monkey Strips 2.0
Filc Monkey Strips 2.0
5,80 zł 4,72 zł
szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
1,00 zł 0,81 zł
szt.
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
170,00 zł 138,21 zł
metr [mb]
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
20,00 zł 16,26 zł
Rakla Niebieska | 3M
Rakla Niebieska | 3M
8,00 zł 6,50 zł
szt.
Nowości
Taśma papierowa żółta

Taśma papierowa żółta

3,65 zł 2,97 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium