Gotowy zestawy do przyciemniania szyb, czy kompletowanie samemu - co jest lepsze?

Dodano: w kategorii: - autor:

Zastanawiasz się, co będzie lepsze? Kupić gotowy zestaw do przyciemniania szyb, czy samemu go skompletować? Dzisiaj sprawdzimy, czym różnią się zestawy i co bardziej się opłaca.

Gotowe zestawy do przyciemniania szyb w aucie

Jeśli rozglądasz się za gotowymi zestawami, to pewnie zauważyłeś, że są dedykowane rodzajowi nadwozia. Czy poszczególny zestaw różni się między sobą? Zależy, pod jakim względem patrzeć, bo często akcesoria w zestawach są podobne. Różnią się tylko ilością.

Największa różnica jednak polega na ilości folii w danym zestawie. Przykładowo dla nadwozia typu kombi folia ma 4,5 mb, a dla nadwozia sedan jest to już 3,5 mb. W każdym z nich szerokość folii to 75 cm. Z reguły takie zestawy są droższe. W sklepach możesz spotkać się również z tańszymi zestawami do przyciemniania szyb. Tańsze z reguły są uboższe w akcesoria i różnią się też ilością folii. W tańszych zestawach z reguły folia ma 3 mb z 50 cm szerokości.

Wybierasz gotowy zestaw? Oblicz dokładną ilość folii

Jest to niezbędna czynność, która umożliwi Ci dopasowanie ilości folii do Twojego samochodu. Pamiętaj, że zawsze lepiej dodać margines roboczy na długości folii. Tak w razie, gdyby coś miało pójść nie tak. Tak samo, jeśli ściągasz wymiary szyby, to do każdego pomiaru musisz dodać po minimum 2 cm marginesu. Pamiętaj jednak, że zawsze lepiej mieć za dużo folii niż za mało. Dzięki tym wyliczeniom będziesz wiedział, czy potrzebujesz zestawu z folią o szerokości 75 cm, czy 50 cm.

Zestaw do przyciemniania szyb skompletowany samemu - o czym pamiętać?

Jeśli wiesz, co jest Ci potrzebne do skompletowania zestawu do przyciemniania szyb, to teraz przybliżymy Ci kwestie, o których musisz pamiętać kompletując taki zestaw. Najważniejszą kwestią jest wybór folii i preparatów wysokiej jakości. Musisz pamiętać, żeby zawsze decydować się na preparaty dedykowane danej folii. Takie informacje zazwyczaj udostępnia producent. A jeśli kupujesz stacjonarnie to sprzedawca, który ma odpowiednią wiedzę i wie, jak dany produkt reaguje z materiałem. Nie mieszaj też ze sobą produktów od różnych producentów. Nie wiesz, w jakie reakcje mogą ze sobą wchodzić.

Druga rzecz to poprawne obliczenie zapotrzebowania ilości folii do przyciemniania szyb. Dobór narzędzi również jest ważny. Jeśli nie do końca wiesz, co z czym powinno współgrać, to warto zapytać specjalistę o poradę. Naturalnie w sklepie online możesz to zrobić przez chat bot. Większość sklepów obecnie dysponuje taką obsługą.

Jaki zestaw do przyciemniania szyb wybrać?

Podstawowa różnica jest w cenie zestawu. Jeśli kompletujesz zestaw samemu, a nie masz opalarki, to sam jej koszt przewyższa cenę już gotowego zestawu do przyciemniania szyb. Jednak wybierając artykuły samemu, masz gwarancję spersonalizowania go idealnie pod swoje potrzeby. W gotowych zestawach przeważnie akcesoria dobierane są odgórnie przez sklep, czy specjalistę. Ponadto folia do przyciemniania szyb w gotowych zestawach dostępna jest tylko w dwóch szerokościach 75 i 50 cm.

Nasza rada jest taka; przede wszystkim kieruj się indywidualnymi preferencjami, a także zapotrzebowaniem na ilość folii. Nie ukrywamy jednak, że w zestawach gotowych zawsze wychodzi taniej.

Dodano: w kategorii: - autor:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
165,00 zł 134,15 zł
metr [mb]
Filc Banana Buffer
Filc Banana Buffer
8,50 zł 6,91 zł
szt.
OLFA Ostrza segmentowe SAB-10 | 30° kąt nachylenia ostrza | 10  szt.
OLFA Ostrza segmentowe SAB-10 | 30° kąt nachylenia ostrza | 10 szt.
21,00 zł 19,00 zł 17,07 zł 15,45 zł
szt.
Filc wełniany
Filc wełniany
2,10 zł 1,71 zł
szt.
Filc Monkey Strips 2.0
Filc Monkey Strips 2.0
5,80 zł 4,72 zł
szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
1,00 zł 0,81 zł
szt.
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
170,00 zł 138,21 zł
metr [mb]
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
20,00 zł 16,26 zł
Rakla Niebieska | 3M
Rakla Niebieska | 3M
8,00 zł 6,50 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium