Jak nałożyć powłokę ceramiczną na felgi? 0
Jak nałożyć powłokę ceramiczną na felgi?

Szukasz rozwiązania, które pomoże Ci chronić felgi w Twoim aucie przed uszkodzeniami i szybkim niszczeniem? Świetną opcją będzie powłoka ceramiczna, która stale zyskuje na popularności, a zabezpieczanie lakieru nie jest jej jedynym zastosowaniem. Można jej też użyć właśnie do zabezpieczenia felg. Co daje powłoka ceramiczna nałożona na felgi i jak samodzielnie ją zaaplikować?

Powłoka ceramiczna na felgi

Powłoka ceramiczna jest produktem z kategorii preparatów zabezpieczających, które tworzy na karoserii pojazdu doskonałą warstwę ochronną. Na powierzchni felg powłoka ceramiczna będzie działać tak samo, a ze względu na to, że koła pojazdu narażone są na liczne czynniki, które mogą silnie uszkadzać felgi, to takie zabezpieczenie będzie tu naprawdę skuteczne.

Na felgach samochodu osadza się mnóstwo kurzu i brudu, a dodatkowo ze względu na bliskość ziemi i jazdę po różnym podłożu narażone są szybkie zniszczenie. Co więcej, zarówno na opony, jak i felgi negatywnie oddziałuje także pył hamulcowy, woda, śnieg czy sól drogowa, które utrzymując się na kołach pojazdu mogą znacząco skracać ich żywotność.

Musimy pamiętać, że powłoka ceramiczna nie wyeliminuje problemu osadzania się zanieczyszczeń na felgach, ale zredukuje utrzymywanie się na kołach drobinek brudu i sprawi, że ich czyszczenie będzie dużo łatwiejszym zabiegiem.

Zajrzyj również do innego naszego wpisu i dowiedz się, ile kosztuje powłoka ceramiczna i czy jest rozwiązaniem idealnym.

Aplikacja powłoki ceramicznej na felgi - krok po kroku

Niezależnie od tego na jaki rodzaj zabezpieczenia felg się decydujemy, kluczem do sukcesu jest właściwe przygotowanie ich powierzchni. Powłoka ceramiczna łączy się bowiem bezpośrednio z podłożem, na które jest aplikowana, dlatego nakładając ją na warstwę brudu zmniejszamy trwałość warstwy ochronnej - preparat utrzyma się na felgach tylko tak długo, jak to, co znajduje się pod nią.

Przygotowania felg pod aplikację powłoki ceramicznej

Jak już wspomnieliśmy, powłokę ceramiczną należy nakładać na czyste i suche felgi. Poza tym pamiętaj, że felgi nie mogą być ciepłe - sam zabieg mycia także powinien być przeprowadzony na zimnych felgach. Warto też zadbać o to, żeby powierzchnia felg była wolna od rys, dzięki temu uzyskamy jeszcze lepszy efekt wizualny.

W celu starannego wyczyszczenia felg dobrze jest zaopatrzyć, w kilka podstawowych środków i akcesoriów takich, jak:

  • preparat o neutralnym pH – do mycia wstępnego,
  • środek alkaliczny do usuwania silniejszych zabrudzeń,
  • preparat o odczynie kwasowym – w przypadku bardzo silnych zabrudzeń,
  • pędzelek i szczotka – aby oczyścić szczeliny i trudno dostępne miejsca.

Czyszcząc felgi zaczynamy od produktu o neutralnym pH, a następnie w zależności od stopnia i rodzaju zabrudzenia, jeśli to konieczne stosujemy mocniejsze preparaty. Nie możemy dopuścić jednak, aby produkt myjący wraz z rozpuszczonymi w nim zanieczyszczeniami zaschnął na powierzchni felgi. Szczeliny i trudno dostępne miejsca oczyścimy za pomocą pędzelka i szczotki.

Nakładanie powłoki ceramicznej na felgi

Aplikację powłoki ceramicznej na felgi zaczynamy od sprawdzenia panujących w garażu warunków. Temperaturę oraz wilgotność powietrza należy dostosować do takich, jakie zostały wskazane przez producenta i podane na opakowaniu produktu. Jeśli miejsce, w którym będziesz przeprowadzał zabieg spełnia wymagane warunki, to przejdź do pracy. Wstrząśnij butelką, a następnie nałóż produkt na wilgotny aplikator i zaaplikuj go na felgę. Nanoś powłokę na poszczególne fragmenty felgi, starając się pokrywać preparatem jednocześnie tylko jedną stronę felgi.

Po zaaplikowaniu powłoki na felgę, należy zebrać jej nadmiar suchą i czystą ściereczką z mikrofibry. Najlepiej zrobić to od razu po nałożeniu powłoki lub odczekać do kilkudziesięciu sekund. Przy poprawnej aplikacji powłoki na felgi zazwyczaj stosuje się dwie mikrofibry i nadmiar produktu zbiera się dwukrotnie.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium