Taśma do cięcia folii - jaką wybrać? 0
Taśma do cięcia folii - jaką wybrać?

Taśmy bez nożowe to nowoczesna technologia, która umożliwia Ci precyzyjne cięcie folii nie tylko w linii prostej, ale również w różnych konfiguracjach geometrycznych, czy bardziej skomplikowanych elementach. Rodzajów taśm jest dużo, jaką wybrać?

Różnice w taśmach do cięcia folii

Na rynku dostępne są różne rodzaje taśm bez nożowych, które różnią się między sobą. Ich różnice omówimy na podstawie taśm Knifeless system od 3M. Jednak, każdy rodzaj taśmy niezależnie od producenta będzie miał specyficzne cechy, świadczące o zastosowaniu. Taśmy do cięcia Knifeless możemy podzielić ze względu na ich zastosowanie i na rodzaj folii, do jakiej można ja użyć.

  • Design line,
  • Finish line,
  • Bridge line,
  • Perf line,
  • Tri line,
  • Precision line,
  • PFF line.

 design line taśma

Design line

Elastyczna taśma z żyłką tnącą pośrodku. Idealna do tworzenia wzorów i geometrycznych elementów na karoserii, przy oklejaniu częściowym. Pozostawia gładką krawędź. Można ją stosować z większością folii winylowych.

 

 

finish line

Finish line

Gwarantuje idealne cięcia w linii prostej. Podstawowa taśma podczas prac wykończeniowych. Ma zwiększoną wytrzymałość i umożliwia cięcie folii nawet w 3 warstwach. Sprawdza się podczas docinania krawędzi zwijanych.

 

bridge line

Bridge line

Szeroka taśma, która sprawdza się cięciu folii przy szerszych szczelinach. Gwarantuje idealne równe krawędzie i zakładki. Sprawdza się najlepiej podczas oklejania boku samochodu i podczas przejść z jednego panelu na drugi.

 

 

 

perf line

Perf line

Z tą taśmą bez problemu dotniesz równe krawędzie folii OWV wokół całej ramki szyby. Sprawdza się również przy docinaniu folii w małych szczelinach.

 

tri line taśma do cięcia folii

 

 

Tri line

Jest to taśma wszechstronnego zastosowania. Dzięki taśmie z 3 żyłkami tnącymi pośrodku uzyskasz idealnie proste pasy o dowolnej długości. Lekko się rozciąga i łatwo nią manewrować.

 

precision line taśma do folii

Precision line

Dzięki tej taśmie uzyskasz precyzyjne i wyraźne krawędzie. Bardzo cienka i ostra nitka. Nadaje się do folii odblaskowych, metalicznych, chromowanych i suchościeralnych oraz foli 3M™ DI-NOC™, a także wszystkie folii winylowych i inne.

 

 

 

taśma do cięcia folii PFF

PFF line

Taśma służąca do precyzyjnego przycinania folii PFF. Gwarantuje szybkie i łatwe przycięcie folii bez użycia plotera.

 

 

 

 

 

 

Wybór odpowiedniej taśmy jest tak naprawdę uzależniony od tego, z jakimi foliami pracujesz najczęściej i co najczęściej robisz. Czy oklejasz auta folią po całości, czy może idziesz w kierunku designu i Twoim głównym zajęcie jest częściowe oklejanie.

Jeśli oklejasz po całości, to polecamy Ci taśmę z serii Precision line, która ma wiele zastosowań i jest przeznaczona do pracy praktycznie ze wszystkimi rodzajami folii. Jeśli natomiast zajmujesz się samym designem i częściowym oklejeniem auta dobrym wyborem jest taśma Design line. Uważamy jednak, że dobry car wrapper powinien zaopatrzyć się we wszystkie taśmy, a przynajmniej w tę do cięcia folii PFF, Tri line i Finish line.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium