Noże do cięcia folii samochodowej - jak wybrać, żeby ciąć bezpiecznie?

Dodano: w kategorii: - autor:

Cięcie folii samochodowej zawsze powinno być wykonane perfekcyjne. Jeśli folia jest przycięta prawidłowo, to mamy gwarancję nie tylko efektu wizualnego, ale przede wszystkim tego, że folia nie będzie odchodzić od karoserii. Czy do cięcia folii można używać nożyka do tapet? A może da się dociąć folię bez noża? Dzisiaj przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania car wrapperów.

Dobry nóż segmentowy do folii samochodowej - jak wybrać?

Wybierając nóż segmentowy do folii samochodowej powinniśmy zwracać uwagę na kilka szczegółów. Jednak nigdy nie zwracajmy uwagi na cenę, bo dobry nóż do cięcia folii jest to inwestycja w wygodną i precyzyjną pracę, na której nie powinno się oszczędzać. Dobry nóż segmentowy nie może kosztować kilku złotych. Jeśli chodzi o noże segmentowe, to musimy pamiętać, że ostrze powinno być ścięte pod odpowiednim kątem. To ważne, szczególnie jeśli zależy nam na wykonaniu precyzyjnej pracy. Kolejna rzecz, która nie powinna umknąć naszej uwadze to ergonomia pracy z nożem i to, w jaki sposób trzymamy go w ręce. Dobry nóż do cięcia folii poznasz po tym, że łatwo nim operować i manewrować nawet w miejscach trudnodostępnych.

Warto również zwrócić uwagę na zakończenie noża np. takie, które jest w NT segmentowym nożu przeznaczonym dla car wrapperów i profesjonalnego cięcia folii. Wyjście ostrza jest okrągłe, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko porysowania folii. Ponadto nóż pomieści 5 ostrzy, bo ma specjalny magazynek na ostrza. Ergonomia i praktyka w jednym. Musimy tutaj wspomnieć, że nóż segmentowy NT to jeden z najlepszych polecanych noży do cięcia folii przez car wrapperów.

Kolejny model noża do cięcia folii samochodowej, to lubiany przez wrapperów Snitty. Inaczej nazywany bezpiecznym nożem. W całości wykonany z plastiku o zaokrąglonym kształcie, dzięki czemu nie porysujemy folii. Snitty sprawdzi się świetnie do cięcia brytu na dachu, czy masce. Wszędzie tam, gdzie zależy nam na prostym cięciu i jednocześnie mamy ograniczone pole manewru.

Obustronny bezpieczny nóż do cięcia folii to nasza trzecia propozycja, która umożliwia precyzyjnie cięcie folii bez ryzyka jej uszkodzenia. Nóż obustronny sprawdzi się do przecinania papieru podkładowego bez uszkodzenia folii. Nóż, o którym mówimy ma bardzo dużą zaletę, bo możemy nim ciąć folię od siebie i do siebie. Ponadto teflonowa stopa w nożu zapewnia zwiększony poślizg na powierzchni.

Nie da się jednoznacznie wskazać konkretnego noża z powyżej trzech wymienionych, bo każdy z nich przydaje się podczas oklejania aut folią. Wszystkie trzy noże, które wymieniliśmy, gwarantują bezpieczne cięcie folii. A praca z nimi jest łatwa. Jeśli zastanawiasz się, jaki nóż do cięcia folii kupić, to polecamy wszystkie trzy modele. Jeśli chcesz jeden, to nóż segmentowy NT jest rewelacyjny, jednak wymaga już trochę wprawy i doświadczenia w cięciu folii. Pozostałe dwa noże bezpieczne to narzędzia, z którymi poradzi sobie nawet amator.

Nóż segmentowy do car wrappingu a nóż do tapet - czy jest jakaś różnica?

Mogłoby się wydawać, że nóż segmentowy do folii samochodowych to nic innego jak uniwersalny nożyk do tapet, jednak nie jest to do końca prawda. Nóż segmentowy do cięcia folii różni się kilkoma ważnymi elementami. Po pierwsze, ostrza segmentowe są ścięte pod kątem 30 stopni, co gwarantuje delikatność i precyzję pracy z folią. W nożach do folii najczęściej stosuje się ostrza OLFA 10. Druga rzecz to konstrukcja noża do folii, która jest znacznie bardziej wytrzymała niż ta nożyka do tapet za 5 zł z marketu budowlanego. Nóż do cięcia folii jest wykonany z twardych kompozytów i hartowanej stali nierdzewnej.

Taśma zamiast noża?

Tak, to bardzo dobre rozwiązanie, które również polecamy. Taśmy do cięcia folii opisywaliśmy w innym artykule zatem nie będziemy się powielać. Jednak wspominamy, że takie rozwiązanie oferuje rynek dla car wrapperów. Taśmy są specjalnie przeznaczone do cięcia folii, a ich grubość i szerokość zależna jest od folii, którą zamierzamy przyciąć. Na wybór taśmy ma także wpływ rodzaj folii i sposób oklejania auta. Czy jest to oklejanie częściowe, czy całościowe lub reklamowe. Każda z taśm dostępnych na rynku ma swoje zastosowanie. Jedna będzie sztywniejsza, druga mniej. Jedną z polecanych taśm do cięcia folii jest taśma z serii Precision line, która ma wiele zastosowań i jest przeznaczona do pracy praktycznie ze wszystkimi rodzajami folii.

Dodano: w kategorii: - autor:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
165,00 zł 134,15 zł
metr [mb]
Filc Banana Buffer
Filc Banana Buffer
8,50 zł 6,91 zł
szt.
OLFA Ostrza segmentowe SAB-10 | 30° kąt nachylenia ostrza | 10  szt.
OLFA Ostrza segmentowe SAB-10 | 30° kąt nachylenia ostrza | 10 szt.
21,00 zł 19,00 zł 17,07 zł 15,45 zł
szt.
Filc wełniany
Filc wełniany
2,10 zł 1,71 zł
szt.
Filc Monkey Strips 2.0
Filc Monkey Strips 2.0
5,80 zł 4,72 zł
szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
1,00 zł 0,81 zł
szt.
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
170,00 zł 138,21 zł
metr [mb]
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
20,00 zł 16,26 zł
Rakla Niebieska | 3M
Rakla Niebieska | 3M
8,00 zł 6,50 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium