Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji wnętrza, które nadają się dla amatorów

Dodano: w kategorii: - autor:

Większość osób, które chce w profesjonalny sposób zadbać o wnętrze swojego pojazdu korzysta z usług detailingu wnętrza i profesjonalnego czyszczenia. Natomiast jeśli samemu chcesz zadbać o czystość w swoim samochodzie, to również możesz skorzystać z kosmetyków samochodowych do pielęgnacji wnętrza, których używają profesjonaliści.

Te preparaty, choć przeznaczone do profesjonalnego stosowania z powodzeniem możesz zastosować samemu po przeczytaniu instrukcji użytkowania, czy zapoznaniu się z filmami instruktażowymi przygotowanymi przez producenta. Ważne jest to, aby kosmetyki samochodowe do pielęgnacji wnętrza pochodziły od renomowanych producentów i były używane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji wnętrza, dedykowane do rodzaju powierzchni

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, to zalecamy ci używanie gotowych produktów, a nie koncentratów oraz kosmetyków dedykowanych do danego rodzaju powierzchni. W studiach detailingowych używają również produktów typu APC, które w odpowiednim stężeniu i roztworze nadają się do czyszczenia różnych powierzchni. Natomiast domowym amatorom czystości z racji bezpieczeństwa użytkowania, polecamy stosowanie gotowych do użycia preparatów.

Czyszczenie wnętrza można podzielić na strefy i według nich dobrać kosmetyki samochodowe. Przykładowo produkty do czyszczenia i pielęgnacji kokpitu, tworzyw sztucznych i plastików. Kosmetyki do czyszczenia i impregnacji tapicerki materiałowej i tapicerki skórzanej.

Każdy z tych produktów może różnić się sposobem czyszczenia. Za przykład dajmy tutaj preparat do czyszczenia tapicerki oraz dedykowany produkt do bonetowania podsufitki. W większości przypadków produkty do czyszczenia tapicerki należy wypracować miękką szczoteczką, a następnie przetrzeć zwilżoną mikrofibrą. Natomiast preparaty do ręcznego czyszczenia podsufitki (bonetowanie) z reguły należy nanieść w niewielkiej ilości na mikrofibrę i przecierać podsufitkę w jednym kierunku. Dlatego niezależnie od stosowanych kosmetyków do pielęgnacji wnętrza, powinieneś zapoznać się z instrukcją ich obsługi, a także zaleceniami producenta.

Poniżej przedstawiamy listę produktów, które podzieliliśmy według stref czyszczenia.

Kokpit i tworzywa sztuczne

Do czyszczenia kokpitu służą tak zwane cleanery, które sprawdzają się świetnie wtedy, kiedy chcesz dokładnie wyczyścić kokpit i tworzywa we wnętrzu swojego pojazdu. Najczęściej powinieneś skorzystać z tego typu produktów, jeśli dłuższy czas nie zwracałeś uwagi na kokpit i inne elementy.

Natomiast do dbania o czystość po gruntownym czyszczeniu kokpitu sprawdzą się produkty typu QD, czyli Quick detailer do deski rozdzielczej i elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Kolejnym typem produktów, które znajdą zastosowanie we wnętrzu pojazdu w przypadku deski rozdzielczej i innych elementów jest dressing. Dressingi mają zadanie odnowić wygląd plastików i kokpitu, a także zabezpieczyć go przed promieniami UV i osiadaniem kurzu. Natomiast do standardowej pielęgnacji wnętrza wystarczy ci cleaner, czy quick detailer. Te produkty często zawierają w sobie również składniki ochronne i pielęgnujące, co w zupełności wystarczy przydomowym dbaniu o czystość wnętrza.

Kokpit | Cockpit Cleaner | PROFI LINE

kosmetyki samochodowe do kokpitu

ADBL | Interior QD Unlimited |

Kosmetyki samochodowe

Tapicerka materiałowa i dywaniki

Do czyszczenia tapicerki najlepiej wybierać produkty, w których producent rekomenduje, że nie powodują zacieków ani nie odbarwiają materiału. Takie kosmetyki samochodowe zawierają w sobie specjalnie składniki, które wypychają cząsteczki brudu z materiału na powierzchnię. Kosmetyki samochodowe do czyszczenia wnętrza przeznaczone do tapicerki najczęściej aplikuje się bezpośrednio na materiał i wypracowuje miękką szczoteczką, następnie przeciera się zwilżoną mikrofibrą. W zależności od stopnia zabrudzenia i rodzaju plam taką czynność należy powtórzyć, aż do momentu całkowitego pozbycia się zabrudzeń.

Produkty przeznaczone do czyszczenia tapicerki materiałowej to również często preparaty, które możesz stosować do czyszczenia dywaników w samochodzie i wykładziny pod dywanikami. Sposób użycia jest taki sam. Ważna wskazówka przed czyszczeniem tapicerki, jak i dywaników — zawsze najpierw dokładnie odkurz powierzchnię, a dopiero później przejdź do czyszczenia.

Tapicerka | Upholstery Cleaner | PROFI LINE

kosmetyki samochodowe do tapicerki

Tapicerka skórzana

Jeśli myślisz, że błyszcząca skóra w twoim samochodzie jest oznaką niesamowitego designu, to musimy cię zmartwić. Błyszczenie się skóry jest oznaką tego, że jest ona po prostu brudna. Naturalnie skóra nie błyszczy się, jest matowa lub ma delikatny połysk. Jednak nigdy nie powinna się błyszczeć tak jak wypolerowana karoseria. Do czyszczenia skóry w warunkach domowych najlepiej używać produktu dwa w jednym, czyli czyszczącego i pielęgnującego.

Skórę czyścimy podobnie jak tapicerkę materiałową z tą różnicą, że do skóry należy używać dedykowanej szczotki. Taka szczotka ma specjalne włosie, które nie porysuje i nie zniszczy powierzchni tapicerki. Kosmetyk samochodowy nanosimy na tapicerkę lub rozprowadzamy mikrofibrą. Następnie wypracowujemy szczotką i przecieramy suchą mikrofibrą.

Skóra | Leather Cleaner | PROFI LINE

kosmetyki samochodowe do skóry

Meguiar's | Środek do czyszczenia i pielęgnacji skóry | Ultimate Leather Balm

Oczywiście nie jest to pełna gama kosmetyków samochodowych do pielęgnacji wnętrza. Natomiast na domowy użytek wystarczająca. Życzymy udanego sprzątania, podróży w czystym aucie i zapraszamy na zakupy!

Dodano: w kategorii: - autor:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
165,00 zł 134,15 zł
metr [mb]
Filc Banana Buffer
Filc Banana Buffer
8,50 zł 6,91 zł
szt.
Filc wełniany
Filc wełniany
2,10 zł 1,71 zł
szt.
Filc Monkey Strips 2.0
Filc Monkey Strips 2.0
5,80 zł 4,72 zł
szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
1,00 zł 0,81 zł
szt.
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
170,00 zł 138,21 zł
metr [mb]
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
20,00 zł 16,26 zł
Rakla Niebieska | 3M
Rakla Niebieska | 3M
8,00 zł 6,50 zł
szt.
Nowości
Taśma papierowa żółta

Taśma papierowa żółta

3,65 zł 2,97 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium