Kosmetyki samochodowe na początek przygody z detailingiem 0
Kosmetyki samochodowe na początek przygody z detailingiem

Dbanie o samochód może być rutynową czynnością, ale również hobby. Autodetailing to coś więcej niż dbanie o wygląd auta, bo tutaj liczą się szczegóły. Jakie kosmetyki samochodowe przydadzą Ci się, żeby zacząć dbać o auto jak detailer? Podpowiadamy, w co powinieneś zainwestować na samym początku.

Kosmetyki samochodowe do mycia na zewnątrz

Mycie to zazwyczaj pierwsza czynność, od której zaczyna się przygotowywanie auta, aby jego wygląd zachwycał. Przypominamy, że takie detale jak wlew paliwa, czy koła również myjemy - ale o tym później. Pierwsze przykazanie detailera brzmi: nie myj auta w myjni automatycznej!. Zamiast tego wykorzystaj cenioną metodę na dwa wiadra i zadbaj o swój lakier bez rys! Kosmetyki samochodowe, które przydadzą Ci się do mycia karoserii, to po pierwsze odpowiedni szampon samochodowy. Ważne, aby bardzo mocno się pienił. Możesz również zaopatrzyć się w pianę aktywną, a po drodze również w quick detailer, który pomoże Ci zadbać o karoserię między myciem pojazdu. Kolejną rzeczą, która pomoże Ci uporać się z brudem i przygotowaniem karoserii do nałożenia powłok zabezpieczających jest glinka. Nie jest to niezbędna rzecz przynajmniej na początku przygody z detailingiem, ale uważamy, że jedna z tych, które ułatwiają dbanie o karoserię i radzą sobie z najcięższym brudem i rysami.

Usuwanie brudu z felg i opon

Teoretycznie piana aktywna poradzi sobie z myciem. Jednak w przypadku felg, które nierzadko są sporym wydatkiem lepiej korzystać z dedykowanych kosmetyków do mycia i pielęgnacji felg. Zwróć uwagę również na to, czy kosmetyk jest dedykowany konkretnemu materiałowi wykonania felgi (metal, chrom), czy jest uniwersalny. Co więcej, możesz zaopatrzyć się w produkt 2 w 1, który nie tylko zadba o felgi, ale również o opony. Jednym z częściej używanych kosmetyków samochodowych do felg i opon jest Meguiar’s Ultimate All Wheel Cleaner.

Mycie okien

Tutaj sprawdzi się dobra mikrofibra lub mikrofibra waflowa. Do tego płyn do mycia szyb np. ADBL Glass Cleaner. Jeśli chcesz coś ekstra to dobrym pomysłem będzie zakup niewidzialnej wycieraczki lub płyny do szyb hydrofobowego.

Pielęgnacja lakieru

Ostatnia zewnętrzna pielęgnacja to lakier. Wspominaliśmy już o quick detailerze, który zabezpiecza karoserię i dodatkowo umożliwi zachowanie jej pięknego wyglądu do następnego mycia. Ponadto niweluje powstawanie osadu od deszczu. Jednak quick detailer, to nie wszystko, bo nie możesz zapomnieć o wosku i woskowaniu karoserii. Woskowanie lakieru pozwala zabezpieczyć go przed brudem, a także poprawić jego wygląd i wydobyć głębię koloru auta. Wosk samochodowy należy nakładać w zacienionym miejscu na chłodną karoserię.

Kosmetyki samochodowe do mycia i pielęgnacji wnętrza

Pierwsze wrażenie, piękny wygląd karoserii i ten błysk, ale nie zapominaj, że wnętrze również się liczy! O wnętrze auta trzeba dbać, tak samo jak o karoserię. A jak zadbać?

Oczywiście rozpoczynamy od odkurzania. Możesz to zrobić zwykłym odkurzaczem, albo odkurzaczem piorącym, jeśli masz. Wtedy przyda Ci się specjalny preparat do prania tapicerki i dywanów. Pamiętaj, że inny preparat jest do czyszczenia tapicerki skórzanej, a inny do welurowej, czy materiałowej. Po odkurzaniu i praniu dywanów czas na zadbanie o plastiki i deskę rozdzielczą. Do plastików możesz użyć kosmetyk samochodowy przeznaczony do kokpitu i tworzyw sztucznych, ale możesz również wykorzystać wielozadaniowy APC (All Purpose Cleaner). Po dokładnym wyczyszczeniu kokpitu i innych elementów plastikowych, przychodzi czas na odświeżenie koloru i nadaniu blasku, matu lub satyny. Zależnie od tego, jaki masz rodzaj wykończenia kokpitu. Plak, dressing lub produkty renomowanych marek do pielęgnacji kokpitu.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium