Niezbędnik aplikatora, czyli co warto przy sobie mieć

Dodano: w kategorii: - autor:

Stawiasz pierwsze kroki w CarWrap’ie ?

Nie jesteś pewien/pewna co będzie Ci potrzebne do pracy? 
W tym krótkim artykule postaramy się przybliżyć Ci parę informacji nt. kluczowych narzędzi, które warto posiadać przed przystąpieniem do oklejania pojazdów folią.

Rakla

Rakiel, packa, nakładaczka? Z tymi nazwami mogłeś się już spotkać w różnych miejscach. Jest to podstawowe narzędzie do pracy z foliami, najpopularniejszymi w naszej ofercie są rakle 3M. Przy jej użyciu możesz równomiernie wyprowadzić powietrze uwięzione pod folią. Zwróć uwagę na elastyczność rakli; może ona być bardzo sztywna (wykonana z teflonu), a także bardzo elastyczna pozwalająca na pracę w przetłoczeniach (wykonana z mieszanki kompozytów).

Filc lub pad

Jest to najczęściej samoprzylepny materiał, który po naklejeniu na krawędź rakli uchroni folię przed niechcianymi zarysowaniami podczas aplikowania folii. Filce występują w opcji do pracy na sucho oraz takie, które należy zwilżyć aby dawały najlepsze efekty - do tzw. pracy na "mokro".

Nóż z ostrzami segmentowymi

Wybierz taki, który będzie dobrze leżeć w Twojej dłoni. Będzie Ci on potrzebny do odcinania odpowiednich brytów z folii na aplikowany element, a także do odcinania nadmiaru folii już na pojeździe. Jednym z ulubionych noży wśród aplikatorów jest model SAC-1. Do pracy z foliami wylewanymi dedykujemy ostrza segmentowe o kącie pochylenia 30st.

Rękawiczki

Niezbędne podczas aplikowania folii w przetłoczeniach na pojeździe. Regularny kształt rakli często uniemożliwia nam w takich momentach poprawne i wtedy najlepszym wyjściem jest użycie dłoni. Dzięki rękawiczce uzyskasz pożądany poślizg podobny jak w przypadku rakli z filcem. Najnowsza technologia zapewnia odpowiedni poślizg bez potrzeby zwilżania samej rękawicy.

Magnes

Jego wartość docenisz podczas samodzielnego aplikowania folii na dużych, szczególnie pionowych elementach. Magnes potrafi zastąpić Ci podczas pracy drugą osobę, która musiałaby przytrzymać folię.

Taśma do cięcia folii

Przy jej użyciu mamy 100% gwarancje, że utniemy folię na pojeździe nie uszkadzając jego lakieru. Występują różne rodzaje taśm, od takich do cięcia linii prostych, po dostosowane to tworzenia wymyślnych kształtów, a także takie które umożliwiają połączenie dwóch folii obok siebie bez żadnej zakładki.

Opalarka

Spełnia ona dwie istotne funkcje podczas oklejania. Przy użyciu temperatury folia staje się plastyczna czyli pozwala na ułożenie się w przetłoczeniach i nieregularnych kształtach. A na koniec pracy umożliwia na utrwalanie/wygrzewanie folii – gdy ten etap byłby pominięty folia zacznie samoczynnie odchodzić od elementu, a nawet „wstawać” z przetłoczeń. 

 

 

Dodano: w kategorii: - autor:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
Filc Banana Buffer
Filc Banana Buffer
8,50 zł 6,91 zł
szt.
Filc wełniany
Filc wełniany
2,00 zł 1,63 zł
szt.
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
150,00 zł 121,95 zł
metr [mb]
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
1,00 zł 0,81 zł
szt.
Filc Monkey Strips 2.0
Filc Monkey Strips 2.0
5,50 zł 4,47 zł
szt.
Rakla Niebieska | 3M
Rakla Niebieska | 3M
7,50 zł 6,10 zł
szt.
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
20,00 zł 16,26 zł
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
150,00 zł 121,95 zł
metr [mb]
Próbka folii 3M
Próbka folii 3M
5,00 zł 4,07 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium