Oklejanie samochodów – Car Wrapping – co to właściwie jest ?

Dodano: w kategorii: - autor:

OKLEJANIE SAMOCHODÓW – CAR WRAPPING – CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

Początki Car Wrappingu mają miejsce oczywiście w USA w latach 50 ubiegłego wieku. Nie jest to nic innego jak oklejenie auta folią winylową. Od roku 2000 i po 50 latach trend ten zaczął rozwijać się w Polsce. Na chwilę obecną na naszym rynku mamy ogrom firm, które specjalizują się w oklejaniu aut folią. Dzisiejsze techniki oklejania diametralnie różnią się od tych, które stosowane były dwie dekady temu gdy rynek car wrap’u raczkował w Polsce.

Wyróżnij się!

Dzięki bardzo dużej palecie barw, personalizacja naszego auta jest ograniczana tylko i wyłącznie przez naszą wyobraźnię. Wachlarz możliwości związany z użyciem folii jest nieograniczony (od pasów na samochodach typu Mustang, poprzez grafikę z wizualizacją zardzewiałego auta na najnowszym modelu Porsche). Wszystko to jesteśmy w stanie stworzyć z wykorzystaniem foli winylowych do aplikacji na samochodach.

Lakierowanie samochodów jest procesem kosztownym i gwarantującym niemalże 100% zadowolenie z efektu, lecz jest to proces nieodwracalny czyli już nigdy nie przywrócimy stanu pierwotnego auta. Oklejenie auta jest procesem gwarantujących identyczną satysfakcję, lecz przede wszystkim jest zdecydowanie odmiennym w kwestii odwracalności całego procesu. Poprawnie zaaplikowane folie marki premium pozwalają na demontaż nawet po 7 latach bez żadnego uszkodzenia oryginalnego lakieru.

Folia poza świetnym wyglądem gwarantuje ochronę oryginalnego lakieru

Folie do zmiany koloru auta mają grubość około 70-100 mikronów – jest to niekiedy więcej niż powłoka lakiernicza na nowym aucie. Czyli decydując się na oklejenie auta możemy cieszyć się z nowego koloru, a dodatkowo jesteśmy pewni, że lakier który znajduje się pod folią pozostaje bezpieczny. Poza uszkodzeniami mechanicznymi folia również gwarantuje 100% ochronę przed promieniowaniem UV, które także nie ma litości dla powłoki lakierniczej naszych aut.

Oklejanie w salonie

W dzisiejszych czasach wiele osób które kupują nowe auto z salonu decyduje się na oklejenie auta. Dlaczego ? Między innymi z tego powodu, że nie są ograniczane przez z góry ustaloną paletę kolorów danego producenta. Zdecydowanym argumentem jest również koszt. Opcjonalny lakier w wersji satynowej lub matowej potrafi kosztować niemalże dwukrotność usługi wraz z materiałem folii w takiej wersji.

Fakty i mity Car Wrappingu

Najważniejszy jest fakt iż folia nie służy do ukrywania niedoskonałości jakie nosi auto. Przed zmianą koloru auta za pomocą folii należy przygotować powierzchnię ponieważ każdy ubytek, odprysk lub innego rodzaju skaza na lakierze będzie widoczna po aplikacji. W przypadku aut z salonu sytuacja jest dużo bardziej uproszczona, z uwagi na brak tych skaz powstałych na skutek użytkowania pojazdu.

Istotny jest wybór odpowiedniej folii (producenta). Znając nasze realia wciąż dążymy do obniżania kosztów. W przypadku oklejania aut istnieją pewne granice. Znaczne obniżenie kosztu czyli wybór tańszej usługi z tańszym materiałem będzie miało odzwierciedlanie w trwałości oklejonej powierzchni, ale również w odwracalności procesu, który w przypadku tańszych alternatyw bardzo często skutkuje zniszczeniem powierzchni na której aplikowana była tańsza folia.

Dodano: w kategorii: - autor:

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
Filc Banana Buffer
Filc Banana Buffer
8,50 zł 6,91 zł
szt.
Filc wełniany
Filc wełniany
2,00 zł 1,63 zł
szt.
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
3M Wrap Film Seria 2080 - Gloss Black - G12
150,00 zł 121,95 zł
metr [mb]
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
Żyletka do skrobaka | 1 szt.
1,00 zł 0,81 zł
szt.
Filc Monkey Strips 2.0
Filc Monkey Strips 2.0
5,50 zł 4,47 zł
szt.
Rakla Niebieska | 3M
Rakla Niebieska | 3M
7,50 zł 6,10 zł
szt.
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
Taśma na listwy chromowane | Czarny Połysk
20,00 zł 16,26 zł
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
3M Wrap Film Seria 2080 - Satin Dark Grey - S261
150,00 zł 121,95 zł
metr [mb]
Próbka folii 3M
Próbka folii 3M
5,00 zł 4,07 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium