Przyciemnianie szyb - tu nie chodzi tylko o wygląd ! 0
Przyciemnianie szyb - tu nie chodzi tylko o wygląd !

Przyciemnianie szyb - tu nie chodzi tylko o wygląd ! 

Przyciemnianie szyb w samochodzie przez wielu ludzi postrzegane jest wyłącznie jako poprawa estetyki czyli wyglądu zewnętrznego samochodu -  to prawda przyciemnianie szyb folią bardzo skutecznie wpływa na wygląd auta i prezentuje się ono po prostu bardziej atrakcyjnie.
Jednakże przyciemnianie szyb folią niesie za sobą znacznie więcej korzyści niż tylko wygląd zewnętrzny!

Szczególnie tematem przyciemniania szyb powinni zainteresować się osoby posiadające dzieci - rodzice, zarówno mniejszych jak i większych pociech; tych podróżujących tyłem do kierunku jazdy, a także tych, które głowy mają skierowane w kierunku ekranu smartphona. Chcąc zapewnić wysoki komfort podróżowania autem naszym dzieciom powinniśmy chronić je przed promieniami słonecznymi w sposób jak najbardziej skuteczny.

Jakie mamy w takim razie możliwości ?

Stosowanie siateczkowych przyssawek na okna boczne, popularnych od lat 90., to złudna ochrona. Tego typu rozwiązania zapewniają jedynie ograniczenie oślepiania przez słońce, jednak nie chronią skóry przed promieniowaniem UV. Dlatego warto sięgnąć po folię renomowanych producentów, takich jak 3M, której produkt, np. folia BlackShade, gwarantuje redukcję promieniowania UV A nawet o 99,9%.
Kolejną korzyścią przyciemniania szyb jest redukcja nagrzewania wnętrza pojazdu. Folia przyciemniająca efektywnie filtruje promieniowanie podczerwone, co przekłada się na niższe temperatury wewnątrz samochodu. Dzięki temu podróżowanie w słoneczne dni staje się przyjemniejsze, gdyż wnętrze pojazdu pozostaje chłodniejsze.

Wybór odpowiedniej folii nie powinien być przypadkowy. Dla zapewnienia najlepszych warunków podróżowania naszym dzieciom, zaleca się korzystanie z folii renomowanych producentów, takich jak światowy lider - 3M; a ich podstawowy produkt w portfolio (folia BlackShade) już zapewnia bardzo dobre właściwości redukcji nagrzewania i zabezpiecza przed promieniowaniem UV już w 99.9%.Montaż folii przyciemniającej można zlecić profesjonalnym zakładom zajmującym się tym zagadnieniem (które znajdziesz tutaj). W przypadku osób o zdolnościach manualnych i chęci samodzielnego działania przy swoim samochodzie, warto rozważyć gotowe zestawy do przyciemniania szyb samodzielnie. Takie zestawy, jak np. One Car, zawierają termokurczliwą folię 3M BlackShade o różnym stopniu przyciemnienia, narzędzia i niezbędną chemię. Przed zakupem zaleca się dokładne zmierzenie wymiarów szyb, aby wybrać odpowiedni dla siebie zestaw, spośród kilku dostępnych:
  • One Car - wspomniany powyżej, najbardziej kompletny i rozbudowany zestaw folii wraz z kompletem narzędzi;
  • Kombi oraz Sedan/Hatchback - bardzo uniwersalne dostosowane do określonego typu aut;
  • Mini - zestaw idealne do najmniejszych miejskich samochodów.

Niezależnie od wybranego zestawu, folia od renomowanego producenta objęta jest półtoraroczną gwarancją. Jako dystrybutor z pełnym zaufaniem do tego materiału, rozszerzamy gwarancję do 5 lat. Zestawy nie zawierają opalarki elektrycznej, narzędzia niezbędnego do obkurczania folii na szybie. Przed kolejną podróżą z dziećmi warto zastanowić się, jak zapewnić im lepsze warunki podróżowania, zwłaszcza w słoneczne i gorące dni.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium