Kilka wskazówek pomocnych przy aplikacji folii przyciemniającej 0
Kilka wskazówek pomocnych przy aplikacji folii przyciemniającej

Kilka wskazówek pomocnych przy aplikacji folii na szyby samochodowe.

W poniższym tekście chcielibyśmy przedstawić kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne podczas samodzielnego przyciemniania szyb za pomocą folii samochodowej.

1. Odpowiednie przygotowanie przed aplikacją.

Przed aplikacją folii przyciemniającej upewnij się, że masz wszystkie potrzebne materiały i narzędzia, aby przeprowadzić cały proces instalacji.

Niezbędne narzędzia i preparaty:

  • Ostry nóż (najlepiej segmentowy z ostrzem ze stali nierdzewnej)
  • Rakla plastikowa (wykorzystywana podczas obkurczania folii na obłych szybach)
  • Opryskiwacz (ręczny lub ciśnieniowy)
  • Skrobak z żyletką
  • Rakla sylikonowa (do usuwania płynu aplikacyjnego oraz wody spod powierzchni folii)
  • Płyn aplikacyjny (np. w formie koncentratu Tint Slime)
  • Wodę demineralizowaną

Poza narzędziami z listy powyżej należy się co oczywiste zaopatrzyć w folię w rozmiarze odpowiadającym powierzchni szyb, które chcemy okleić. Należy pamiętać, iż folie zawsze aplikujemy w jednym kierunku, dlatego zawsze szerokość folii (np. 50 cm) musimy traktować jako wysokości oklejanej szyby.

2. Czyszczenie przed aplikacją.

Aby po aplikacji folii nie pojawiały nam się niedoskonałości takie jak na przykład śmieci widoczne w postaci małych bąbelków powietrza, należy w bardzo dokładny i skrupulatny sposób wyczyścić szybę . Pierwszym wstępnym elementem czyszczenia – jest dokładne umycie szyby, możemy tego dokonać np. dzięki bardzo wydajnej piance 3M Glass Cleaner.

3M Glass Cleaner - Gęsta piana do czyszczenia szyb

glass cleaner pianka do szyb

Następnie za pomocą skrobaka w delikatny sposób (szczególnie uważając na linie ogrzewania występujące na szybach) usuwamy z szyby niewidoczne drobiny. Które mogą być widoczne po aplikacji folii.

Na koniec możemy ponownie przemyć szybę Glass Cleanerem.

3. Zabezpieczenie elementów elektronicznych.

Całą aplikację przeprowadzamy w środowisku i z wykorzystaniem wody i płynu aplikacyjnego. Ważne zatem jest odpowiednie zabezpieczenie wszelkich miejsc w których są elementy elektroniczne aby ich nie uszkodzić. Najlepiej jest to zrobić za pomocą chłonnego ręcznika, np. takiego wykorzystywanego podczas osuszania karoserii.

4. Zabezpieczenie nietypowych wewnętrznych uszczelek.

Jeżeli posiadasz gumowe wewnętrzne uszczelki pokryte delikatnym zamszem (nie w całości gumowane) dobrze jest je zabezpieczyć taśmą papierową wodoodporną aby podczas pracy nie wydobywał się z nich niepotrzebnie brud i kurz.

5. Wygrzewanie (obkurczanie) folii na tylnej szybie.

Wygrzewaj folie na najwyższym biegu opalarki z dużej odległości stopniowo ją zmniejszając i obserwując zachowanie materiału – wykorzystaj jednostajne płynne ruchy grzejąc od wewnątrz na zewnątrz powierzchni szyby. Jak tylko zaczną pojawiać się charakterystyczne wężyki rakluj je zdecydowanym ruchem kształtując folię.

Pamiętaj! Folia kurczy się tylko w jednym kierunku ! Obracając ją w niewłaściwy sposób będzie się ona topić (szczegóły w instrukcji).

Wszelkie szczegóły dotyczące aplikacji folii przyciemniających znajdziesz w naszej instrukcji aplikacji.

Powodzenia!

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium