Czy rękawica polimerowa skutecznie czyści lakier? 0

Przed zabiegami z zakresu auto detailingu takimi, jak woskowanie czy nakładanie powłok ochronnych na karoserię pojazdu, niezbędne jest staranne glinkowanie lakieru. Co więcej, dla utrzymania dobrej kondycji karoserii, warto także przeprowadzać glinkowanie regularnie 3-4 razy w roku. Zabrudzeń, które mocno przywierają do lakieru i wnikają w jego strukturę, nie usuniemy przy pomocy szamponu czy nawet aktywnej piany. Dla dogłębnego oczyszczenia karoserii konieczne jest glinkowanie samochodu, które możemy wykonać, używając rękawicy polimerowej. Czy rękawica polimerowa pozwoli nam skutecznie oczyścić lakier samochodowy?

Rękawica z glinką polimerową - co to za produkt?

Wiesz już na czym polega glinkowanie lakieru z wykorzystaniem klasycznej glinki? Świetnie! Czas poznać rozwiązanie alternatywne, które doskonale sprawdzi się w przypadku dogłębnego oczyszczania lakieru. Jest nim właśnie rękawica czyszcząca w powłoką polimerową, której zadaniem jest usunięcie z karoserii z zabrudzeń, których nie jest w stanie usunąć tradycyjna chemia samochodowa.

Rękawica polimerowa do lakieru działa tak samo jak klasyczna glinka. Usuwa zabrudzenia, które wniknęły w mikroszczeliny powłoki lakierniczej samochodu, zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo. Wynika to ze specjalnej technologii produkcji opartej na zastosowaniu wysokiej jakości polimerów, które niezwykle delikatnie czyszczą powierzchnię auta. Warstwa polimerów, jak i sam materiał rękawicy, są jednocześnie bardzo trwałe i pozwalają na wielokrotne użycie produktu. Forma rękawicy sprawia ponadto, że produkt jest wygodny w użyciu.

Jak używać rękawicy polimerowej?

Rękawicy z glinką używamy w sposób przedstawiony poniżej.

  1. Przed użyciem rękawicy z glinką musimy zawsze umyć samochód.
  2. Aby dobrze wykonać glinkowanie, konieczne jest zapewnienie rękawicy polimerowej odpowiedniego poślizgu. W tym celu użyć można użyć specjalnego lubrykantu lub przygotowanego roztworu szamponu samochodowego z wodą.
  3. Lakier czyścimy, przesuwając rękawicę po powierzchni lakieru, nie kładąc przy tym dużego nacisku na karoserię.
  4. Po zakończeniu czyszczenia należy opłukać samochód czystą wodą oraz starannie oczyścić i osuszyć rękawicę.

Czy rękawicą polimerową możemy oczyścić lakier samochodowy?

Warstwa polimeru w rękawicy pozwala pozbyć się resztek owadów, żywicy, smoły, śladów kleju czy asfaltu z powierzchni karoserii. Rękawica polimerowa stanowi skuteczny, a zarazem prosty w użyciu substytut klasycznej glinki do lakieru.

Rękawica z glinką ma wiele walorów. Oto najważniejsze z nich:

  • wygodna i prosta w użyciu,
  • gotowa do działania (wystarczy zmoczyć czyszczoną powierzchnię i można przystępować do glinkowania),
  • bezpieczna dla lakieru,
  • większy rozmiar niż w przypadku tradycyjnej glinki zapewnia znacznie szersze pole robocze.

Rękawica polimerowa staje się dzisiaj skuteczną rywalką klasycznej glinki. Może być wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem w przypadku czyszczenia nie tylko lakieru, ale też szyb czy nawet felg.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium