Folia Oracal 8300 - dobra folia do przyciemniania lamp, która nie nadwyręży portfela 0
Folia Oracal 8300 - dobra folia do przyciemniania lamp, która nie nadwyręży portfela

Szukasz dobrej i taniej folii do oklejania? Wypróbuj Oracal! Folia Oracal 8300, to najczęściej wybierana folia do przyciemniania reflektorów w samochodzie, która jest dobrej jakości, a nie nadwyręży twojego budżetu.

Czym jest folia Oracal 8300, jak okleić reflektory samemu i jakie kolory folii możesz wybrać? Dowiesz się w dzisiejszego artykułu.

Folia Oracal 8300 - czym jest i do czego służy?

Folia Oracal 8300 jest folią witrażową, przeznaczoną do oklejania szkła, metalu pleksi i tworzyw sztucznych. Folie Oracal można aplikować na sucho oraz na mokro. Folia jest odpowiednia do aplikacji na reflektory samochodowe, a dzięki jej podgrzaniu bardzo dobrze formuje się do obłej powierzchni.

Warianty i rozmiary folii Oracal 8300

Folie Oracal 8300, możesz kupić w wariancie szerokości 100 cm i 50 metrów długości, lub w ilości odpowiedniej dla siebie. Długość liczymy w metrach bieżących.

Na sklepie folia-samochodowa.pl dostępne są również dwa gotowe zestawy do przyciemniania reflektorów folią Oracal 8300. Jeden zestaw jest w wariancie jasnym, a drugi w wariancie ciemnym. Do każdego z tych zestawów otrzymujesz narzędzia ułatwiające aplikację folii.

Wariant jasny

  • Folia Oracal w jasnym wariancie przyciemnienia w ilości 1m w szerokości 50cm.
  • Rakla 3M z filcem, lub rakla innego dobrego producenta.
  • Nóż segmentowy.

Wariant ciemny

  • Folia Oracal w ciemnym wariancie przyciemnienia w ilości 1m w szerokości 50cm.
  • Rakla 3M z filcem, lub rakla innego dobrego producenta.
  • Nóż segmentowy.

Natomiast jeśli potrzebujesz samej folii, bo narzędzie już masz, to wybierz spośród dostępnych wariantów kolorystycznych taką folię, jaka najbardziej przypadnie Ci do gustu. Masz 4 możliwości do wyboru.

  • Folia Oracal 8300 Red (czerwony) o szerokości rolki 100 cm,
  • Oracal 8300 Yellow (żółty), również szerokości rok i 100 cm,
  • Oracal 8300 Middle Grey (jasny szary) szer. rolki 100 cm,
  • Folia Oracal 8300 Dark Grey (ciemny szary), także o szerokości rolki 100 cm.

Do każdego z tych wariantów zapotrzebowanie na metry bieżące określasz samemu. Jak obliczyć ilość potrzebnej folii opisywaliśmy w jednym z naszych artykułów: https://folia-samochodowa.pl/ile-folii-potrzeba-do-oklejania-auta. Natomiast technika wyliczenia zapotrzebowania jest taka sama.

Oracal 8300 Middle Grey 

Oracal 8300 Middle Grey

Oracal Dark Grey

Oracal 8300 Dark Grey

Oracal Dark Grey

Oracal Yellow

Oracal 8300 Yellow

Oracal Red

 Oracal 8300 Red

Czy to legalne?

Oklejanie lamp folią nie jest zgodne z przepisami ruchu drogowego i zawsze robisz to na własną odpowiedzialność. Tak samo, jeśli wykonujesz tę usługę dla klienta, powinieneś go o tym poinformować, aby nie był zdziwiony podczas kontroli drogowej.

Oklejanie lamp folią - przygotowanie powierzchni

Proces oklejania lamp folią Oracal 8300 możesz przeprowadzić zarówno na mokro, jak i na sucho. Przygotowanie powierzchni nie różni się niczym od przygotowywania auta, czy elementów pod inne folie. Wysokiej jakości specjalne kleje folii Oracal precyzyjnie wiążą się prawie z każdym podłożem. O ile jest ono oczyszczone z tłuszczu, wosku i silikonu.

Powierzchnia powinna zostać umyta i odtłuszczona za pomocą spirytusu lub specjalnego środka do odtłuszczania powierzchni. Następnie mikrofibrą należy wytrzeć powierzchnię do sucha. Po przygotowaniu powierzchni możesz przejść do oklejania lamp. Cały proces oklejania reflektorów przedstawiliśmy w osobnym artykule: folia Oracal sposób na przyciemnianie lamp i auta, lub obejrzyj film instruktażowy przygotowany przez MG Studio i Macieja Grzesika certyfikowanego aplikatora 3M.

Przyciemnianie folią Oracal 8300 na mokro - transkrypcja filmu instruktażowego

Witam, nazywam się Maciej Grzesik i jestem certyfikowanym aplikatorem do zmiany koloru samochodu. Dzisiaj chcę Wam pokazać jak przyciemnić lampy w samochodzie z tyłu za pomocą folii Oracal 8300. Folię możecie oczywiście zakupić na folia-samochodowa.pl. U nas w firmie, zanim przyciemnimy lampy klientowi, informujemy go o tym, że nie jest to zgodne z przepisami ruchu drogowego.

Przygotowanie do aplikacji

Trzeba przygotować sobie chemię. Ja do czyszczenia lamp wykorzystuje również piankę do mycia szyb 3M Glass Cleaner, a do aplikacji folii na mokro przygotowuje sobie zawsze wcześniej alkohol izopropylowy rozcieńczony z wodą 50 na 50. Trzeba podkreślić, że alkohol 99% z wodą destylowaną.

Kolejnym krokiem, który zrobimy to odtłuszczenie lampy za pomocą alkoholu izopropylowego. Przygotowanego wcześniej, tak jak mówiłem 50 na 50 z wodą destylowaną. My często jeżeli robimy samochody klientów, zabezpieczamy sobie dookoła lampy lakier taśmą ochronną. Taką malarską, żeby nie oderwać lakieru i go nie uszkodzić. To jest nasz samochód pokazowy, więc nie musimy tego robić. Nie będziemy was zanudzać, jak przyklejać taśmę malarską więc przystępujemy do aplikacji.

Aplikacja folii Oracal 8300 na lampy

Czyli jak już odtłuściliśmy sobie dobrze lampę, aplikujemy folię. Pierwsze spryskujemy reflektor wodą z alkoholem, następnie ściągamy liner z folii, psikamy na folie i przykładamy. Mamy sukces! Teraz raklą z filcem wyciskamy wodę i za pomocą opalarki wygrzewamy. Ustawiam sobie na szósty, piąty stopień (nie wiem, ile to jest temperatury). Już mam wyczutą folię.

Jeżeli aplikowalibyśmy folię na samej wodzie bez alkoholu izopropylowego, byłoby to dla nas ciężkie do aplikacji. Wtedy warto aplikować folię na sucho, co pokażę za chwilę. Jeżeli robimy to na mokro, dodajemy alkoholu po to, żeby alkohol aktywował klej. Nie możemy też dać za dużo alkoholu, bo będzie ta folia za bardzo agresywna. A jeżeli damy za mało no to nie będzie chciała nam się kleić.

Pamiętajmy o tym, że folia Oracal 8300 jest jedną z tańszych opcji, dzięki której możemy sobie przyciemnić lampy. Pamiętajmy, że ta folia nie nazywa się folią do przyciemniania lamp, tylko jest to folia witrażowa. Nie ma żadnej funkcji kanalika, czy nie wiadomo jakiej rozciągliwości.

Docinanie folii i wykończenie

Ostrze, jakie będę używał do cięcia jest to olfa 30% stopni nachylenia. Obcinamy w szczelinie pomału. Taki kąt nachylenia jest bezpieczny. Nie narażamy tutaj na uszkodzenie ani lakieru, ani lampy. Teraz nadmiary, które tutaj mamy dookoła lampy wystarczy, że opalarką podgrzejemy i za pomocą rakli upychamy w szczelinie.

Jeżeli boimy się ciąć nożykiem zawsze możemy wykorzystać do tego tasiemki 3 m knifeless. Jeżeli robimy to na mokro, możemy użyć do tego knifeless precision line, lub design line. Bez problemu utnie nam tę folię tasiemka. A jeżeli czujemy się na siłach i mamy opanowany nożyk bez problemu możemy takim nożykiem dociąć. Teraz wykańczamy sobie powierzchnię. Pamiętajmy, tylko żeby nie naciągać folii. Za pomocą ciepła tylko ją układamy, bo jeżeli ją naciągniemy, to później będzie przeciągnięta w tych miejscach. Będzie nam odchodzić. Tak samo w szczelinach.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 732 082 998
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium